Loading in progress
Loading in progress

Check our offer

The main branch of our company are professional products for body hair removal – ROYX PRO sugar pastes as well as the cosmetics used before and after depilation which are made of purely natural raw materials.

Perfekcyjny wygląd skóry po depilacji? Z pastą cukrową to możliwe!

Wiele kobiet woli depilację zbędnego owłosienia od jego golenia. I nic w tym dziwnego – włoski usunięte wraz z cebulkami odrastają o wiele dłużej, a skóra staje się naprawdę gładka. Zabieg wykonuje się raz na kilka tygodni i nie trzeba codziennie znajdować czasu na zastosowanie maszynki. Część pań zniechęciła się jednak do depilacji woskiem lub depilatorem ze względu na nieestetycznie wyglądającą skórę. Pojawiające się zaczerwienienia i wrastające włoski sprawiły, że wróciły do golenia. Przełomowym dla nich rozwiązaniem może okazać się depilacja pastą cukrową, która znacząco różni się od wcześniej wspomnianych metod!

Depilacja przy użyciu pasty cukrowej

Zacznijmy od tego, że pasta cukrowa jest produktem w 100% naturalnym, niezawierającym konserwantów. Bardzo dokładnie przykleja się ona do każdego włoska, nawet najmniejszego, dzięki czemu gwarantuje skuteczną depilację. Pasta cukrowa, w przeciwieństwie do wosku, nie przykleja się jedna zbyt mocno do skóry. To sprawia, że podczas jej zrywania nie szarpie jej boleśnie. Usuwa tylko martwy naskórek, dzięki czemu skóra staje się gładka. Pasta nie narusza płaszcza hydrolipidowego skóry, a podczas zabiegu dodatkową ją nawilża. Depilacja pastą nie wiąże się więc z nieestetycznymi zaczerwienieniami. Znikają one w mgnieniu oka. Pasty cukrowej mogą używać nawet osoby mające problemy z żylakami i skórą naczyniową. Bardzo istotną rzeczą jest fakt, że pastę zrywa się zgodnie z kierunkiem rośnięcia włosków, a nie odwrotnie, jak w przypadku depilacji innymi metodami. Ma to kluczowe znaczenie, jeśli chodzi o późniejsze wrastanie się włosków pod skórę i pojawianie się nieestetycznie wyglądających, czerwonych i białych krostek. Przypomnijmy jeszcze, że skóra po zabiegu nie jest klejąca, jak po wosku. To zapewnia jej większą higienę i mniejszą podatność na powstawanie podrażnień.

Depilacja u profesjonalisty

Zabieg depilacji pastą cukrową najlepiej wykonać w dobrym salonie kosmetycznym. Obsługa, która doskonale zna produkty do depilacji, dobierze najdelikatniejszą i najbardziej skuteczną pastę cukrową do depilacji danej części ciała.

"