Loading in progress
Loading in progress

Check our offer

The main branch of our company are professional products for body hair removal – ROYX PRO sugar pastes as well as the cosmetics used before and after depilation which are made of purely natural raw materials.

Na czym polega depilacja pastą cukrową

Niechciane owłosienie jest zmorą wielu kobiet. Codzienne golenie maszynką jest uciążliwe, a depilacja woskiem lub depilatorem może zniechęcać z powodu wrastających w skórę włosków. Właśnie dlatego coraz więcej kobiet decyduje się na depilację pastą cukrową. Metoda jest efektywna, mniej bolesna i praktycznie niepowodująca nieestetycznych krostek związanych z wrastaniem włosa pod skórę. Jak wygląda depilacja pastą cukrową?

 

Profesjonalna depilacja pastą cukrową

 

Na depilację pastą cukrową należy się wybrać do osoby, która odbyła specjalne szkolenie z tego zakresu. W przeciwnym razie zabieg może okazać się nieskuteczny, a nawet bolesny. Główną zasadą jest nakładanie pasty pod włos i usuwanie zgodnie z kierunkiem wzrostu włosa. Dzięki temu włosy są wysuwane z kanału mieszka włosowego, nie łamią się u nasady i nie wrastają w skórę. Zabieg powinien być przeprowadzany w  rękawiczkach, najlepiej nitrylowych.  Pastę zaleca się delikatnie podgrzać do temperatury nie wyższej niż 37 stopni Celsjusza, dzięki czemu uda się uniknąć poparzenia skóry. Odpowiednią twardość pasty dobiera się w zależności od depilowanej partii ciała, gęstości zarostu oraz temperatury w pomieszczeniu.

 

Skóra klientki musi być dokładnie umyta, zdezynfekowana i odtłuszczona odpowiednim preparatem, który nakłada się przed zabiegiem. Niezbędne jest również zaaplikowanie pudru, który ułatwia przeprowadzenie zabiegu oraz pochłania nadmiar sebum i wilgoci. Z tego powodu puder wykorzystuje się również w trakcie zabiegu, szczególnie w obszarach narażonych na nadmierne pocenie się. Osoba wykonująca depilację pastą cukrową dobiera odpowiednią ilość pasty, niezbędną do przeprowadzenia zabiegu.

 

Depilacja pastą cukrową krok po kroku

 

Osoba wykonująca depilację pastą cukrową powinna dokładnie obejrzeć skórę klientki oraz upewnić się , czy nie ma żadnych przeciwwskazań do przeprowadzenia zabiegu. Musi ona także ocenić kierunek wzrostu włosów na danym obszarze. Kolejny krok to rozprowadzenie pasty cukrowej pod włos dwu lub trzykrotnie. Przed zerwaniem pasty należy umieścić rękę pomocniczą powyżej miejsca, w którym zaaplikowaliśmy produkt i mocno napiąć skórę, aby nie doszło do powstania siniaka. Następnie trzeba zerwać pastę bardzo energicznym ruchem i zaaplikować ją w innym miejscu. W razie konieczności można powtarzać aplikację na tym samym obszarze aż do skutku.

 

Pasta w przeciwieństwie do wosku nie przykleja się do żywych komórek skóry, dlatego nie powoduje ryzyka uszkodzenia skóry klientki. Po zakończonym zabiegu należy za pomocą wacika lub chusty kosmetycznej przetrzeć miejsca poddane depilacji. Wykorzystuje się do tego balsam, który nawilża skórę, łagodzi  podrażnienia, a także usuwa ewentualne pozostałości pasty. Prawidłowe wykonanie zabiegu depilacji pastą cukrową wymaga odpowiedniej wiedzy i doświadczenia. Odbycie kursu dla profesjonalistów to gwarancja zadowolenia klientów i pewność, że zabieg będzie w pełni komfortowy.

"