Loading in progress
Loading in progress

Zobacz co oferujemy

Główną specjalnością naszej firmy są przede wszystkim profesjonalne produkty do depilacji ciała: pasty cukrowe ROYX PRO oraz kosmetyki przed i po depilacji, wytwarzane na bazie naturalnych surowców. Produkty do depilacji ROYX PRO to jedyna taka oferta na rynku, która pozwala na profesjonalną depilację. Nasza firma oferuje pasty cukrowe do depilacji ciała, są odpowiednie dla różnych rodzajów skóry i włosów. Dodatkowo w naszej ofercie znajdują się także kosmetyki uzupełniające: pudry, balsamy, żele, lotiony do stosowania przed i po zabiegu depilacji oraz produkty do pielęgnacji domowej z serii HOMECARE.

Zalety depilacji pastą cukrową

O depilacji pastą cukrową krąży wiele plotek. Jedne panie uważają, że jest o wiele mniej bolesna niż depilacja woskiem, inne twierdzą, że odczuwały dyskomfort, a po zabiegu miały siniaki lub krwiaki. Jak to jest naprawdę? Profesjonalnie przeprowadzony zabieg jest rzeczywiście mniej bolesny (włosy wyrywane są zgodnie z kierunkiem rośnięcia) i nie pozostawia po sobie żadnych śladów. Kobiety, które trafiły w ręce kosmetyczki, która nie ukończyła odpowiedniego szkolenia, zraziły się do tego zabiegu. A to błąd! Depilacja pastą cukrową ma szereg zalet.

Komfort i pielęgnacja

Warto zacząć od tego, że pasta cukrowa jest produktem w 100% naturalnym i nie ma w nim zbędnej chemii. Rozwój bakterii uniemożliwia cukier, który jest naturalnym konserwantem. Podczas depilacji pasta oprócz włosów usuwa też martwy naskórek, dzięki czemu skóra staje się gładka i delikatna. Depilacja pastą cukrową jest również bardziej skuteczna niż zabieg z woskiem. Wosk zastyga na skórze, przez co delikatne włosy mogą się ułamać podczas wyrywania. Pasta cukrowa nie twardnieje na skórze i sprawia, że włos staje się bardziej elastyczny, przez co łatwiej usunąć go wraz z cebulką. Pasta, w przeciwieństwie do wosku, jest w stanie usunąć nawet bardzo krótkie włosy. To jednak nie wszystko: cukry proste zawarte w paście są świetnym środkiem nawilżającym. Pasta cukrowa nie narusza płaszcza hydrolipidowego skóry, dlatego po zabiegu jest ona mniej podrażniona, niż po potraktowaniu jej woskiem. Po zabiegu klientka nie odczuwa też dyskomfortu związanego z lepkością skóry, ewentualne pozostałości pasty bez problemu można usunąć odrobiną  wody lub balsamu, który aplikuje się za pomocą wacika lub chusty kosmetycznej. Po zabiegu skóra pozostaje czysta i  gładka.

Jeszcze więcej zalet!

Z punktu widzenia salonów urody, kolejną zaletą pasty cukrowej jest to, że jest ona bardzo wydajna. Klienci natomiast szybko zauważają, że po kilku depilacjach pastą cukrową owłosienie stopniowo staje się coraz słabsze. Zabiegi z pastą cukrową są bezpieczne. Nie podgrzewa się jej do tak wysokich temperatur, jak wosku, w dodatku depilacji mogą poddawać się nawet osoby z żylakami, skórą naczyniową, cukrzycą, łuszczycą oraz klientki w ciąży. A dlaczego depilacja pastą cukrową jest mniej bolesna niż woskiem? Z dwóch powodów. Przede wszystkim włosy usuwane są zgodnie z kierunkiem ich wzrostu. To sprawia, że mniej podrażniane są receptory bólowe, które znajdują się w mieszku włosowym. Po drugie, pasta cukrowa nie przykleja się do żywych komórek skóry, podczas jej odrywania nie są więc aż tak drażnione receptory znajdujące się tuż pod skórą. Wosk znacząco narusza naskórek, stąd czynnik bólowy w jego wypadku jest odczuwalnie większy.

"