Loading in progress
Loading in progress

Zobacz co oferujemy

Główną specjalnością naszej firmy są przede wszystkim profesjonalne produkty do depilacji ciała: pasty cukrowe ROYX PRO oraz kosmetyki przed i po depilacji, wytwarzane na bazie naturalnych surowców. Produkty do depilacji ROYX PRO to jedyna taka oferta na rynku, która pozwala na profesjonalną depilację. Nasza firma oferuje pasty cukrowe do depilacji ciała, są odpowiednie dla różnych rodzajów skóry i włosów. Dodatkowo w naszej ofercie znajdują się także kosmetyki uzupełniające: pudry, balsamy, żele, lotiony do stosowania przed i po zabiegu depilacji oraz produkty do pielęgnacji domowej z serii HOMECARE.

Czy depilacja musi boleć? Wosk a pasta cukrowa

Codzienne golenie niechcianego owłosienia jest dla większości kobiet bardzo uciążliwe. Włoski szybko odrastają, a skóra nigdy nie jest idealnie gładka. Golenie jest kłopotliwe zwłaszcza na wakacjach, gdy chcemy, aby ciało wyglądało w bikini schludnie. Wiele pań zastanawia się, czy nie wybrać się na zabieg depilacji do salonu kosmetycznego, jednak są sparaliżowane strachem przed bólem. Niepotrzebnie! Nowoczesne metody depilacji ograniczają go do minimum.

Tradycyjny wosk

Legendy o bólu przy depilacji pochodzą z czasów, gdy zabieg ten wykonywało się tylko przy użyciu wosku. I rzeczywiście – zabieg z woskiem nie należy do najprzyjemniejszych. Wosk przykleja się bowiem nie tylko do włosków na ciele, ale też do skóry. Podczas jego odrywania klientka czuje więc nie tylko wyrywane włoski, ale też ciągnięcie za skórę, znane wszystkim chociażby z odrywania plastra po skaleczeniu. Do tego wszystkiego wosk odrywa się w kierunku przeciwnym do rośnięcia włosków. To powoduje dodatkowy ból. Często po depilacji woskiem zdarza się, że włoski zaczynają rosnąć w innym kierunku, niż powinny, przez co wrastają się one w skórę. Powstające krostki nie tylko wyglądają nieestetycznie, ale mogą być przyczyną kolejnej dawki nieprzyjemności. Na szczęście jednak nowoczesne gabinety zastępują wosk pastą cukrową, która przenosi depilację w nowy wymiar.

Pasta cukrowa

Zalety depilacji pastą cukrową można by wymieniać bardzo długo. Zacznijmy od tego, że nie przykleja się ona do skóry. Dzięki temu podczas zrywania usuwa ona tylko włoski i martwy naskórek z ciała. Zadaje w związku z tym o wiele mniej bólu, a dodatkowo pozostawia skórę całkowicie gładką. Pastę cukrową zrywa się zgodnie z kierunkiem rośnięcia włosa. To także sprawia, że dyskomfort jest o wiele mniejszy. Dodatkowo nie pojawia się wcześniej wspomniane zjawisko wrastania włosków pod skórę. Pasty cukrowe mogą mieć różną twardość, dzięki czemu doświadczona kosmetyczka będzie umiała dobrać najlepszy produkt do danej powierzchni ciała, co jeszcze bardziej ogranicza ból. Depilacja pastą cukrową daje taki sam efekt jak wosk, jednak zabieg jest zdecydowanie przyjemniejszy.

"