Loading in progress
Loading in progress

Check our offer

The main branch of our company are professional products for body hair removal – ROYX PRO sugar pastes as well as the cosmetics used before and after depilation which are made of purely natural raw materials.

Depilacja intymna pastą cukrową – zalety

Depilacja okolic intymnych do tej pory była nieprzyjemnym tematem. Kobiety, które decydowały się na zabieg z użyciem wosku, narzekały na ogromny ból, a po zabiegu – na nieestetycznie wyglądające, wrastające pod skórę włosy.  Na szczęście coraz więcej salonów kosmetycznych zamiast wosku oferuje swoim klientom depilację okolic intymnych pastą cukrową. W czym jest ona lepsza?

Mniejszy ból

Skóra wokół okolic intymnych jest wyjątkowo delikatna i wrażliwa na ból. Dlatego też wiele kobiet, które regularnie depilują nogi i pachy, strefę bikini woli golić maszynką. Powinny one jednak skusić się na zabieg z użyciem pasty cukrowej. Pasta cukrowa jest o wiele delikatniejsza. Po pierwsze, podczas zabiegu z jej użyciem włosy wyrywane są zgodnie z kierunkiem ich rośnięcia. Dzięki temu mniej podrażniane są receptory bólowe, które znajdują się w mieszkach włosowych. Po drugie, pasta usuwa martwy naskórek, lecz nie przykleja się do żywych komórek skóry. W przeciwieństwie do wosku, podczas odrywania pasty nie są aż w takim stopniu podrażniane receptory znajdujące się tuż pod skórą. Nawet w tak delikatnych okolicach, jak strefa bikini, ból jest zdecydowanie mniej odczuwalny.

Włosy nie wrastają.

Depilacja pastą cukrową, a dokładnie usuwanie włosów zgodnie z kierunkiem ich rośnięcia, ma jeszcze jedną zaletę: ich wrastanie w skórę ograniczone jest do minimum. Usuwanie włosów woskiem lub depilatorem sprawia, że mogą one zmienić kierunek wzrostu, przez co rosną w dół mieszka lub spiralnie, tuż pod powierzchnią skóry. Po cukrowaniu wrastanie włosów zdarza się zazwyczaj w przypadku, gdy klientka ma tendencje do suchości skóry – musi po prostu lepiej ją pielęgnować. Sucha skóra tworzy tzw. rybią łuskę, przez którą włos nie może się przebić. W tym przypadku pomoże regularny peeling lub zastosowanie serum na wrastające włosy oraz nawilżanie skóry (kremy z mocznikiem, d-pantenolem, alantoiną, aloesem). Tuż po zabiegu klientka powinna zrezygnować z aktywności fizycznej, sauny i jacuzzi. Minimalizuje to możliwość nadkażenia skóry i zapalenia mieszków włosowych. Podczas higieny osobistej należy używać naturalnych i delikatnych preparatów myjących.

"